+38 (097) 30-40-893
Передзвонити мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Головна Новини та статті ДИПЛОМ ЮРИСТА БУДЕ ДІЙСНИЙ 5 РОКІВ

ДИПЛОМ ЮРИСТА БУДЕ ДІЙСНИЙ 5 РОКІВ

Протягом двадцяти шести років незалежності в Україні триває розробка нових законопроектів в області права і освіти, а також оновлення законодавства і приведення його у відповідність до європейських стандартів.

У 2005 році наша держава офіційно приєдналася до «Болонського процесу», метою якого було створення єдиного європейського простору вищої освіти. Цей процес дав можливість Україні здійснити структурні перетворення вищої освіти за узгодженою системою критеріїв, стандартів і характеристик.

Це був позитивний і вдалий крок на шляху до євроінтеграції, що в свою чергу дозволило нашій країні стати частиною європейського, освітнього і наукового простору.

Однак останні спроби вдосконалити юридичну освіту призводять до збурень.

Перша спроба реформування вищої освіти було введення обов'язкового проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) усіма студентами, які бажають вступити на магістратуру за фахом «Право». В результаті досить значна частина студентів не здали тести не змогли продовжити своє навчання залишившись з дипломом бакалавра.

Не так давно, Верховною Радою був складений законопроект № 7147 «Про юридичну освіту і доступ до юридичної професії», який передбачає, що диплом юриста буде дійсний 5 років.

Підготовки студентів юридичного факультету зможуть здійснювати тільки юридичні школи (класичні та профільні університети), а також приватні вищі навчальні заклади, але тільки ті в яких наявність ліцензії центрального органу влади в сфері освіти і науки.

Обов'язковою, є оволодіння менше двох навчальних дисциплін, що викладаються на одному з офіційних мов Ради Європи, або навчання не менше протягом одного семестру в іноземному вузі з викладанням на одному з офіційних мов Ради Європи.

Юридичні школи буду займатися і практичною підготовкою студентів. Для цього їм доведеться укласти договори з самоврядними об'єднаннями представників юридичних професій. А студенти в свою чергу зобов'язані будуть проходити практику щонайменше по одній з юридичних професій.

Група народних депутатів пропонує встановити тільки 4 юридичні професії, в яких не буде спливати термін диплома, а саме: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. У всіх інших категорій диплом буде дійсний 5 років, після закінчення цього терміну їм доведеться здавати державний іспит. А потім - пройти процедури відбору, встановлену законами, які регулюють діяльність юридичних професій.

У цьому законопроекті особам, які закінчили юридичну школу і захистили магістерську роботу пропонують здавати державний іспит. При цьому законодавці замовчують, як бути з тими тестами і іспитами, які вже передбачені законами «Про адвокатуру», «Про судоустрій і статус суддів» та «Про нотаріат».

Виходить, що з прийняттям цього закону кандидатам доведеться два рази складати іспит? Верховна Рада могла б внести зміни в чинне законодавство і врегулювати ці розбіжності, проте в пояснювальній записці автори написали, що законопроект не потребує внесення змін до чинних законів. Нововведення які пропонують законодавці залишають безліч питань. З текса документа не ясно будуть юрисконсульти, юристи та інші люди, які отримали диплом до вступу в силу запропонованого законопроекту вважатися особами, «які мають вищу юридичну освіту» чи ні?

З цього приводу законопроекту виникає багато шуму і суперечок серед осіб, пов'язаних з юридичною професією.

Моя особиста думка, що цей законопроект обмежує доступ до професій. Сьогодні велика кількість випускників за спеціальністю правознавство, навпаки потрібно розширювати види юридичних професій, а не звужувати їх число до чотирьох.

Замість того, щоб підняти стипендії студента, прибрати зайві і непрофільні предмети з навчальних програм, врегулювати колізії в нормативно-правових актах, які ускладнюють роботу юристів в нашій країні, приймаються закони обмежують можливості людей і не дають можливість розвиватися. При цьому все це законотворча діяльність прикривається євроінтеграцією і прагненням до світлого майбутнього. Створюється враження, що метою таких нововведень є бажання формального виконання програм, а зовсім не фактичне поліпшення ситуації.

Статтю підготував співробітник юридичної компанії «ДСТ ГРУПП» Чакань Д.Т.

Дата публікації 17.10.2017
Новини та статті
ДИПЛОМ ЮРИСТА БУДЕ ДІЙСНИЙ 5 РОКІВ2
Група народних депутатів пропонує встановити тільки 4 юридичні професії, в яких не буде спливати термін диплома, а саме: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. У всіх інших категорій диплом буде дійсний 5 років.
Детальніше
ДИПЛОМ ЮРИСТА БУДЕ ДІЙСНИЙ 5 РОКІВ
Група народних депутатів пропонує встановити тільки 4 юридичні професії, в яких не буде спливати термін диплома, а саме: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. У всіх інших категорій диплом буде дійсний 5 років.
Детальніше