+38 (097) 30-40-893
Передзвонити мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Головна Послуги Винаходи (корисні моделі)

Винаходи (корисні моделі)

Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям та здійсненням права власності на винаходи (корисні моделі) в Україні, регулюються Цивільним кодексом України та Законом України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (далі- Закон).

Досвід роботи - більше 24 років
Більше 1000 задоволених клієнтів
Патентний повірений України
Висока кваліфікація і спеціальна освіта
Індивідуальний підхід до кожного клієнта
Уміння вирішувати нестандартні завдання
Введіть номер телефону

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям та здійсненням права власності на винаходи (корисні моделі) в Україні, регулюються Цивільним кодексом України та Законом України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (далі- Закон).

Винахід  (корисна модель)  -  результат    інтелектуальної діяльності  людини в будь-якій сфері технології.

Секретний винахід  (секретна  корисна   модель) - винахід (корисна  модель),  що містить інформацію,  віднесену до державної таємниці.

Патент на винахід - різновид патенту, що видається за результатами кваліфікаційної експертизи заявки.

Строк дії патенту на винахід становить 20 років від дати подання заявки.

Патент на корисну модель - різновид патенту, що видається за результатами формальної експертизи заявки (без проведення кваліфікаційної експертизи заявки).

Строк дії патенту на корисну модель становить 10 років від дати подання заявки.

Правова  охорона  надається винаходу (корисній моделі), що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі та відповідає  умовам патентоздатності.

Об'єктом  винаходу  (корисної  моделі) може бути:

  • продукт (пристрій,  речовина,  штам мікроорганізму,  культура клітин рослини і тварини тощо);
  • процес (спосіб),  а також нове застосування відомого продукту чи процесу.

Право  на  одержання патенту має винахідник,  та інші особи, які набули право на винахід (корисну модель) за договором чи законом.

Права,  що випливають з патенту, діють від дати публікації відомостей про його видачу.

Права, що  випливають  з  патенту (деклараційного патенту) на секретний винахід чи з деклараційного патенту на секретну  корисну модель,   діють   від   дати внесення  інформації  про  нього  до відповідного Реєстру.

Патент надає його власнику виключне право  використовувати винахід (корисну модель) за своїм розсудом, якщо таке використання не порушує прав інших власників патентів.

Використанням винаходу (корисної моделі) визнається:               

  • виготовлення  продукту   із   застосуванням   запатентованного винаходу  (корисної   моделі),   застосування   такого   продукту, пропонування  для  продажу,  в  тому числі через Інтернет, продаж, імпорт  (ввезення)  та  інше  введення його в цивільний оборот або зберігання  такого  продукту  в  зазначених  цілях;                          
  • застосування процесу,    що    охороняється   патентом,   або пропонування його для застосування  в  Україні,  якщо  особа,  яка пропонує   цей   процес,   знає   про  те,  що  його  застосування забороняється без згоди власника патенту або, виходячи з обставин, це  і  так є очевидним.
Наші клієнти