+38 (097) 30-40-893
Передзвонити мені
Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Головна Послуги Промислові зразки

Промислові зразки

Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям та здійсненням права власності на промислові зразки в Україні, регулюються Цивільним кодексом України та Законом України "Про охорону прав на промислові зразки".

Досвід роботи - більше 24 років
Більше 1000 задоволених клієнтів
Патентний повірений України
Висока кваліфікація і спеціальна освіта
Індивідуальний підхід до кожного клієнта
Уміння вирішувати нестандартні завдання
Введіть номер телефону

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям та здійсненням права власності на промислові зразки в Україні, регулюються Цивільним кодексом України та Законом України "Про охорону прав на промислові зразки".

Промисловий зразок - результат творчої  діяльності  людини  у галузі художнього конструювання.

Об'єктом промислового зразка може бути форма,  малюнок  чи розфарбування або їх поєднання, які  визначають  зовнішній  вигляд промислового виробу і призначені  для  задоволення  естетичних  та ергономічних потреб.

Не можуть одержати  правову охорону:

  • об'єкти  архітектури  (крім  малих    архітектурних    форм), промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
  • друкована продукція як така;
  • об'єкти  нестійкої  форми  з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин тощо.

Право  власності  на  промисловий  зразок   засвідчується патентом.

Строк  дії  патенту  на промисловий зразок становить 10 років від  дати  подання заявки і діє 10 років.

Обсяг   правової   охорони,  що  надається,   визначається сукупністю суттєвих ознак промислового зразка, представлених на зображенні (зображеннях) виробу,   внесеному  до  Реєстру,  і засвідчується патентом з наведеною у  ньому копією  внесеного  до реєстру зображення виробу.     

Промисловий зразок відповідає умовам  патентоспроможності, якщо  він є новим.

Промисловий зразок визнається новим, якщо сукупність його суттєвих  ознак не стала загальнодоступною у світі до дати подання заявки  до  Установи  або,  якщо заявлено  пріоритет,  до дати її пріоритету.

Права, що випливають з патенту, діють від дати  публікації відомостей про його  видачу  за  умови  сплати  річного  збору  за підтримання чинності патенту.  

Патент надає його власнику виключне право  використовувати промисловий зразок за своїм розсудом, якщо  таке  використання  не порушує прав інших власників патентів.

Використанням  промислового  зразка  визнається  виготовлення виробу  із  застосуванням  запатентованого  промислового   зразка, застосування такого виробу, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет,  продаж, імпорт (ввезення) та інше введення його в цивільний  оборот або зберігання такого виробу в зазначених цілях.

Виріб    визнається    виготовленим із  застосуванням запатентованого промислового зразка, якщо  при  цьому  використані всі суттєві ознаки промислового зразка.

Патент  надає  його власнику право забороняти іншим особам використовувати промисловий зразок без його дозволу,  за  винятком випадків,  коли  таке  використання  не  визнається  згідно  з цим Законом порушенням прав власника патенту.

Власник патенту може передавати на підставі договору право власності на промисловий  зразок  будь-якій  особі,  яка    стає правонаступником власника патенту.

Власник патенту має  право  дати  будь-якій  особі  дозвіл (видати ліцензію) на використання промислового зразка на  підставі ліцензійного договору.

Наші клієнти